Regionální pracoviště Východní Čechy >> Aktuality >> Obojživelníci ve svém živlu

Obojživelníci ve svém živlu

Obojživelníci ve svém živlu

20.3.2018

Tak zní název putovní fotografické výstavy, kterou uvedlo regionální pracoviště Východní Čechy vernisáží v prostorách Krajského úřadu Pardubického kraje.

Výstavu „Obojživelníci ve svém živlu“ zapůjčilo regionální pracoviště Správa CHKO České středohoří. Výstava ukazuje neobvyklé, okouzlující a též poučné snímky našich obojživelníků pořízené v mnohých případech přímo v jejich přirozeném prostředí, tedy pod vodní hladinou.

Pardubický kraj na vernisáži reprezentoval svým úvodním slovem Ing. Václav Kroutil, radní zodpovědný za životní prostředí, zemědělství a venkov. Na jeho slova navázal Ing. Josef Rusňák, ředitel regionálního pracoviště Východní Čechy, který představil činnost AOPK ČR a její snahu o zlepšení vodních poměrů v krajině prostřednictvím OPŽP a dalších krajinotvorných programů.

Zoolog RNDr. Milan Růžička neopomněl připomenout význam monitoringu obojživelníků a konkrétní příklady revitalizací dřívějším odvodněním narušené krajiny, které alespoň částečně zajistí, aby svět těchto krásných živočichů postupně nevymizel.

Iniciátorku výstavy Ing. Veroniku Bohuňkovou a  fotografy - zoology Ing. Romana Vlčka a Ing. Janu Doležalovou, Ph. D. představila koordinátorka výstavy Zuzana Růžičková, která zároveň poděkovala za zapůjčení výstavy. Celkový program vernisáže obohatil hudebním vystoupením Ondřej Sejkora svojí unikátní hrou na kontrabas.

Zveme k návštěvě výstavy do 6. 4. 2018 a doufáme, že pozvání přijmete.

V následném období až do září 2018 bude výstava postupně prezentována na dalších místech, a to v regionech  Východních Čech a Olomoucka.

 

Obojživelníci ve svém živlu v prostorách Krajského úřadu Pardubického kraje. Obojživelníci ve svém živlu v prostorách Krajského úřadu Pardubického kraje. Obojživelníci ve svém živlu v prostorách Krajského úřadu Pardubického kraje. Obojživelníci ve svém živlu v prostorách Krajského úřadu Pardubického kraje.

Pardubice_vernisáž výstavy Obojživelníci_19_03_2018_15Obojživelníci ve svém živlu v prostorách Krajského úřadu Pardubického kraje. Obojživelníci ve svém živlu v prostorách Krajského úřadu Pardubického kraje. Obojživelníci ve svém živlu v prostorách Krajského úřadu Pardubického kraje.

Foto: Zuzana Růžičková, Michael Dalecký

 

 

 

 

Regionální pracoviště Východní Čechy

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt