Regionální pracoviště Východní Čechy >> Aktuality >> Jarní akce pro veřejnost ve východních Čechách

Jarní akce pro veřejnost ve východních Čechách

Jarní akce pro veřejnost ve východních Čechách

9.5.2016

S příchodem jara se v chráněných krajinných oblastech ve východních Čechách uskutečnilo několik akcí pro veřejnost, zaměřených na propagaci práce AOPK ČR.

V CHKO Broumovsko byla v NPR  Adršpašsko-teplické skály slavnostně otevřena opravená Vavrouškova naučná stezka. Její infotabule jsou doplněny dřevořezbami, které poutavou formou zobrazují obyvatele zdejších jedinečných skalních měst. Návštěvníci stezky mají právě v těchto dnech unikátní možnost sledovat průběh hnízdění sokolů stěhovavých na Chrámových stěnách.

Pozorování hnízdících sokolůPředstavení nových infopanelů na Vavrouškově NS

 

 

 

 

Na skok v sokolí domácnosti: https://www.facebook.com/291823410899284/videos/1045447065536911/

V CHKO Orlické hory byla na tradiční akci pro místní školy otevřena Zemská brána. Na dětská družstva čekalo na dobrodružné pašerácké stezce mnoho zajímavých úkolů. Při pomyslném putování za horskou bylinou Všedobrem mohly děti ukázat své znalosti přírody a dovednosti při pohybu v ní. Pořadatelé (kromě AOPK ČR  i organizace A Rocha a Sdružení Neratov, o.p.s.) byli mile překvapeni vyrovnanými výsledky družstev a schopnostmi všech dětí.

Z cestování za Všedobrem v Orlických horáchOtvírání Zemské brányStupně vítězů

V Železných horách se uskutečnila tradiční vycházka za žabím kuňkáním. Dále pak Den otevřených dveří na správě CHKO. Během dne otevřených dveří, letos tematicky zaměřeném na život ve vodách, si mohli návštěvníci prohlédnout v akváriích několik obyvatel vodního světa, a to i pod mikroskopem. Pracovníci správy připravili také zajímavý program na jednom ze stanovišť při akci pořádané pro rodiny s dětmi podnikem Lesy ČR v oboře Žleby.

Bude to zakletá princezna?Živý rak říční děti zaujalVýstava jarních bylin (foto: Z. Růžičková)Rýžování železnohorského pokladuStanoviště v oboře Žleby

text: Vlastimil Peřina, foto: Zuzana Růžičková

 

 

 

 

 

 

Regionální pracoviště Východní Čechy

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt